Jak się pozbyć cellulitu?

redukcja cellulitu

Zacznijmy od tego czym jest cellulit? Cellulit, jest stanem skóry, w którym obserwujemy zmiany w obrębie skóry właściwej i tkanki podskórnej. Cellulit na udach jest wynikiem zwiększonego podziału tkanki łącznej, zwężenia naczyń krwionośnych i zaburzeń metabolizmu w tkance podskórnej. Komórki tłuszczowe (adipocyty) rozrastają się w nierównomierny sposób, w wyniku czego pojawiają się zagłębienia i nierówności w skórze.

1. Cellulit – przyczyny

Jedną z głównych przyczyn powstawania cellulitu są zaburzenia hormonalne. Przede wszystkim podwyższona ilość estrogenów , która powoduje zwiększoną przepuszczalność naczyń krwionośnych i limfatycznych.

Płyn fizjologiczny przenika wtedy przez delikatne ścianki naczyń i zbiera się w przestrzeniach międzykomórkowych. To z kolei powoduje obrzęki, które utrudniają mikrokrążenie w warstwie podskórnej, przez co tworzy się cellulit na udach.

Chcąc zwalczyć cellulit należy przede wszystkim regularnie ćwiczyć
Zmniejszona aktywność fizyczna to jeden z podstawowych błędów pań względem swego ciała, który powoduje, że na skórze pojawia się cellulit, dochodzi do zmniejszenia masy mięśniowej i przyrostu tkanki tłuszczowej, jak również utraty elastyczności mięśni i ścięgien. Zmniejszona wydolność mięśni nóg zaburza odpływ żylny i zwiększa zastój płynów w tkankach.

2. Cellulit – rodzaje

Cellulit ma kilka odmian. Można tu wymienić trzy główne typy:
cellulit twardy,
cellulit miękki
cellulit obrzękowy.

Pierwszy, czyli cellulit twardy dotyczy przede wszystkim młodych i aktywnych kobiet. Widoczny jest wyłącznie podczas ściskania skóry i uważany jest za fazą początkową powstawania cellulitu. Należy jednak pamiętać, że jeżeli nie zahamuje się jego rozwoju to z czasem zmienia się on w bardziej zaawansowane stadia cellulitu.

Kolejny – miękki, to odmiana cellulitu, która pojawia się u osób mało aktywnych fizycznie, najczęściej po czterdziestym roku życia. Powoduje ją coraz mniejsze napięcie mięśni i wiotkość skóry. Cellulit na udach w takiej postaci zauważa się w pozycji stojącej, jak i siedzącej bez specjalnego ściskania skóry.

Cellulit wodny jest określany jako choroba cywilizacyjna. Za przyczyny cellulitu wodnego uważa się zaburzenia przepływu limfy oraz krwi. Objawem cellulitu wodnego jest obrzęk i fale na skórze. Na szczęście cellulitu wodnego można się pozbyć dużo łatwiej niż tłuszczowego. Do walki z cellulitem wodnym wystarczy dieta, ruch i odpowiednia pielęgnacja. Do przyczyn cellulitu wodnego zaliczamy m.in. siedzący tryb życia, sól, buty na obcasach i tabletki antykoncepcyjne.

Ostatni rodzaj cellulitu, typ obrzękowy, jest absolutnie najpoważniejszy i wymaga konsultacji z lekarzem.

Nie występuje on zbyt często, jednak jego objawy, takie jak bóle nóg oraz opuchlizna, utrudniają codzienne funkcjonowanie. Ponadto zmienia on również wygląd skóry, która staje się blada i cienka.

3. Cellulit – stopnie

stopień 1 cellulitu – „skórka pomarańczowa” obejmuje biodra, uda, kolan, pośladki, a także ramiona – pojawia się po ujęciu skóry w fałd;
stopień 2 cellulitu – pojawia się charakterystyczna bladość, wzrost „ciastowatości” i zmniejszenie elastyczności skóry, cellulit jest już widoczny po samoistnym napięciu mięśni;
stopień 3 cellulitu – to już tworzące się w tkance podskórnej nieregularne, czasami bolesne zgrubienia i guzki, czemu niekiedy może towarzyszyć ból przy głębokiej palpacji;
stopień 4 cellulitu – tworzenie się guzków większych rozmiarów, poprzedzielanych tkanką włóknistą, zwiększenie bladości skóry oraz jej wiotkości – guzki są bolesne palpacyjnie, ale zdarza się również, że ból jest spontaniczny.

4. Cellulit – zwalczanie
Sposobów na cellulit, które mają na celu redukcję celulitu możemy podzielić na dwie grupy. Pierwsza grupa sposobów na cellulit to praca własna. Druga grupa sposobów na cellulit to zabiegi pod okiem kosmetologa. Połączenie tych dwóch sposobów na cellulit daje długofalowe i efektywne rezultaty w walce z cellulitem. Bardzo ważna u kobiet z cellulitem jest odpowiednia dieta, dbałość o dobierane w diecie produkty, regularne posiłki. Sposobem na cellulit jest przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych

Reasumując, aktywność fizyczna, dieta i praca z kosmetologiem to niezbędnik walki ze skórką pomarańczową, proponujemy kompletne programy wyszczuplająco antycellulitowe dostępne w naszym salonie. Zapraszamy na konsultacje i opracowanie indywidualnego programu modelującego sylwetkę.

Kriolipoliza – wyszczuplanie
1 przyłożenie 190
2 przyłożenia 350
3 przyłożenia 500
4 przyłożenia 700

Pakiety Wyszczuplające
Endermologia, RF, ultradzwięki – 10 zabiegów

45 minut 800
1h 1000
1,5h 1300

Endermologia,RF,ultradzwięki – 10 zabiegów + kriolipoliza x 2
45 minut 1100
1h 1250
1,5h 1600

Endermologia, RF, ultradzwięki – 10 zabiegów + kriolipoliza x 4
45minut 1300
1h 1500
1,5 h 1800

#endermologia #kriolipoliza #wyszczuplanie #cellulit #katowice #salon #isabelspa

 

 

Jak się pozbyć cellulitu?