Zabieg odbywa się bez zbytniej uciążliwości i potrzeby ograniczenia obowiązków zawodowych. Skóra po zabiegu jest lekko podrażniona – zaczerwieniona. Czasami występują strupki – wówczas proces gojenia może być dłuższy niż jeden dzień. Proces gojenia jest bardzo krótki i trwa w zależności od wrażliwości skóry – od kilku godzin do jednego dnia. Jest to metoda bezinwazyjna tzn. bez wkłuwania się w rozszerzone naczynia
Jak należy się przygotować do zabiegu?
Zabieg nie wymaga większego przygotowania. Należy pamiętać o przestrzeganiu zaleceń lekarza, jak np.: unikaniu kosmetyków z retinolem i kwasami, depilacji mechanicznej, a także unikania wysiłku, sauny, masażu, słońca, alkoholu i kawy w dniu zabiegu.
Jakie są efekty i zalety zabiegu?
Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Ilość zabiegów uzależniona jest od gęstości występowania popękanych naczynek. Po prawidłowo wykonanym zabiegu nie powinny występować powikłania. Zabieg jest bezpieczny i prawie bezbolesny.
Sposoby na zapobieganie tworzeniu się naczynek
Skóra naczynkowa wymaga szczególnego traktowania. Głównie ze względu na jej wrażliwość. Nie powinna być narażana na ostre światło słoneczne czy też solarium, jak również gwałtowne zmiany temperatury (sauna). Konieczne jest regularne stosowanie kremów, które nie dają 100 % efektów, ale opóźniają powstawanie nowych teleangiektazji. Warto wspomnieć o tym, że skóra naczyniowa to bardzo często pierwszy krok do trądziku różowatego. Można jednak się przed tym uchronić odpowiednio ją pielęgnując.
Warto stosować preparaty zawierające witaminę C, która wzmacnia naczynia i zabopiega ich pękaniu