Hydrodermabrazja

Hydrodermabrazja (lub Hydradermabrazja) to zabieg, który uważany jest za rewolucję w kosmetologii, za sprawą technologii łączącej zalety klasycznej dermabrazji, czyli złuszczania starego naskórka, z jednoczesną aplikacją substancji aktywnych.

Innowacyjność zabiegu i urządzenia do hydrodermabrazji wynika z zastosowania przełomowej technologii – połączenia metody stosowanej w mikrodermabrazji korundowej lub diamentowej z metodą abrazji chemicznej. Na dodatek ma tu duże znaczenie zastosowanie preparatów łagodzących skutki uboczne, takie jak zaczerwienienie czy podrażnienie skóry.

Zabieg trwa stosunkowo krótko. Zaczyna się od dokładnego złuszczenia wierzchniej warstwy naskórka i oczyszczenia skóry twarzy. Podczas zabiegu za pomocą specjalnego aparatu przeprowadza się peeling chemiczny, a następnie pod dużym ciśnieniem aplikuje się na skórę substancje aktywne. Specjalistyczne substancje aktywne to mogą być różne substancje pobudzające neokolagenezę, wprowadzające witaminy lub nawilżające skórę. Połączenie tych substancji gwarantuje efekt odmładzający. Mogą to być: serum, cytokainy, proteiny, naturalny kolagen.

Dzięki specjalistycznym urządzeniom, a w szczególności precyzyjnej końcówce aparatu do hydradermabrazji, substancje aktywne mogą dotrzeć w głębsze warstwy skóry, bez konieczności stosowania wysokich stężeń kwasów dla osiągnięcia pożądanego efektu. Wpływa to pozytywnie na komfort pacjenta i wydatnie skraca czas zabiegu.

girl is washing
Hydrodermabrazja , złuszczanie naskórka

Ten nieinwazyjny zabieg zalecany jest dla wszystkich typów cery, nawet wrażliwej. Najczęściej decydują się osoby, którym zależy na poprawieniu kolorytu i odświeżeniu skóry twarzy. Celem zabiegu jest usunięcie drobnych zmarszczek, nadmiernej pigmentacji, przebarwień, nierówności skóry, oczyszczania z toksyn, oznak zmęczenia, blizn po trądziku lub głębokie nawilżenie.

Hydrodermabrazja dobrze sprawdza się też w przypadku osób cierpiących na rogowacenie mieszkowe, czyli tzw. tarkę na skórze. Najczęściej występuje na ramionach i w okolicach dekoltu. Peeling stosowany podczas hydradermabrazji wygładza skórę i “gęsia skórka” staje się mniej widoczna.

Zadaniem hydrodermabrazji jest przede wszystkim nawilżenie i odmłodzenie skóry twarzy. Podczas zabiegu nie odczuwa się dyskomfortu ani żadnego bólu. Mogą wystąpić drobne zaczerwienienia i podrażnienia, ale mimo to po zabiegu można od razu wrócić do codziennych czynności. Najlepszy efekt uzyska się wykonując zabiegi w serii. Na wykonanie zabiegu dobrze jest zdecydować się wiosną lub wczesnym latem, przed nadejściem słonecznych dni. Wykonywanie hydrodermabrazji zleca się także jesienią.

Przy zakupie urządzenia, dostają Państwo zestaw zabiegów z użyciem określonych preparatów, minerałów i witamin dostępnych w Polsce. Całe konkretne zabiegi opracowane, od diagnozy skóry aż do pełnego zakończenia.

Działa w kilku możliwościach, jako:

– mikrodermabrazja wodno-diamentowa – płaska głowica diamentowa z sączącą się solą fizjologiczną lub wodą
– masaż wirowy (identyczny do Hydra-Facial – twórcy tego zabiegu),
– tradycyjna sucha mikrodermabrazja diamentowa,
– infuzja aktywnych preparatów – do solanki lub wody dołączamy aktywne składniki,
– możliwość połączenia z oxyterapią, co daje znacznie szerszy wachlarz zabiegów.

Wskazania hydrodermabrazji:

– idealny zabieg dla każdej cery
– do leczenia trądziku, przebarwień, zmarszczek, wygładzania naskórka
– niezastąpiony dla skóry suchej
– doskonały zabieg po wakacjach – pielęgnacja skóry po opalaniu lub skóry przesuszonej słońcem

Zalety hydradermabrazji:

  • Oferuje szerokie możliwości zabiegowe (szersze niż w mikrodermabrazji)
  • Gwarantuje większe niż przy mikrodermabrazji zadowolenie klientów!
  • Daje lepsze rezultaty niż mikrodermabrazja
  • W gabinetach, które już zakupiły urządzenie, zabieg stał się jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów!
  • Do każdego urządzenia jest dodawany zestaw 9 głowic diamentowych do mikrodermabrazji
  • Do każdego zestawu można dołożyć dyszę sprayową, jeżeli nie jest w zestawie standardowym