Laser Diodowy NOWOŚĆ

Midsection of female beautician using laser machine on customer's leg at salon

Jak działa Laser Diodowy

Działanie lasera diodowego opiera się na zasadzie selektywnej fototermolizy. Powoduje ona pochłanianie wiązki lasera o określonej długości fali przez określone chromofory (fotoakceptory) znajdujące się w organizmie człowieka. W przypadku epilacji takim chromoforem jest melanina, czyli barwnik znajdujący się w mieszku włosowym oraz melanocytach naskórka. Melanina pochłania selektywnie energię, co prowadzi do termicznego uszkodzenia struktur włosa odpowiedzialnych za jego wzrost (termoliza) bez naruszenia tkanek sąsiadujących. Laser diodowy emituje jednorodną falę o długości 808 nm, która pochłaniana jest przez melaninę.

Ile zabiegów epilacji należy wykonać?

Przeciętnie, seria zabiegów laserowego usuwania owłosienia, potrzebna do uzyskania pożądanego efektu, powinna składać się z 4 do 8 wizyt. Jednak liczba ta zależna jest od czynników takich jak: płeć, wiek, gospodarka hormonalna, gęstość mieszków włosowych, fazy rozwoju włosów, fototypu skóry oraz ilości melaniny w mieszku włosowym. Zabiegi powtarza się w odstępach 4-6 tygodniowych ze względu na działanie lasera w określonej fazie wzrostu włosa

Cykl wzrostu włosa składa się z trzech faz:

  • Anagen, czyli okres intensywnego wzrostu włosa.
  • Katagen następuje po anagenie. Jest to okres, kiedy włos przechodzi w stan spoczynku. W trakcie katagenu cebulka włosowa obumiera.
  • Telogen jest to końcowa faza, w której włos przygotowany jest do wypadnięcia. Wraz z zakończeniem fazy telogenu mieszek włosowy automatycznie wchodzi w fazę anagenu i tym samym cały cykl rozpoczyna się od nowa

Fazy-wzrostu-włosa

Największą skuteczność laserowego usuwania owłosienia obserwuje się u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami. 

Co dzieje się z włosem po zabiegu epilacji laserem diodowym?

  1. W okresie od trzeciego do czternastego dnia po zabiegu epilacji, cebulka włosa powoli obumiera, w konsekwencji czego włos wypada. W kolejnych tygodniach włos odrasta bardzo nierównomiernie. Jest zredukowany o ok. 15-20% i ma o wiele delikatniejszą strukturę.
  2. Po zakończeniu całej terapii laserowej szacowana skuteczność jest na poziomie 98,8%. Co oznacza, że pozostają tylko pojedyncze i bardzo delikatne włoski.
  3. Po upływie ok. 18 miesięcy włosy zaczynają delikatnie odrastać. Nie powrócą jednak do stanu sprzed laseroterapii. Jest to idealny moment do przeprowadzenia 1-2 zabiegów utrwalających, aby utrzymać osiągnięty efekt.
  4. Systematyczne kontynuowanie terapii (przestrzeganie terminów wizyt) jest warunkiem koniecznym, aby uzyskać i utrzymać spektakularne efekty.

Bardzo ważnym i komfortowym jest fakt, że pacjent zaraz po zabiegu może powrócić do normalnego trybu życia, ponieważ laseroterapia nie wymaga okresu rekonwalescencji.