Laser Diodowy NOWOŚĆ

laser andzela1

Jak działa Laser Diodowy

Działanie lasera diodowego opiera się na zasadzie selektywnej fototermolizy. Powoduje ona pochłanianie wiązki lasera o określonej długości fali przez określone chromofory (fotoakceptory) znajdujące się w organizmie człowieka. W przypadku epilacji takim chromoforem jest melanina, czyli barwnik znajdujący się w mieszku włosowym oraz melanocytach naskórka. Melanina pochłania selektywnie energię, co prowadzi do termicznego uszkodzenia struktur włosa odpowiedzialnych za jego wzrost (termoliza) bez naruszenia tkanek sąsiadujących. Laser diodowy emituje jednorodną falę o długości 808 nm, która pochłaniana jest przez melaninę.

Ile zabiegów epilacji należy wykonać?

Przeciętnie, seria zabiegów laserowego usuwania owłosienia, potrzebna do uzyskania pożądanego efektu, powinna składać się z 4 do 8 wizyt. Jednak liczba ta zależna jest od czynników takich jak: płeć, wiek, gospodarka hormonalna, gęstość mieszków włosowych, fazy rozwoju włosów, fototypu skóry oraz ilości melaniny w mieszku włosowym. Zabiegi powtarza się w odstępach 4-6 tygodniowych ze względu na działanie lasera w określonej fazie wzrostu włosa

Cykl wzrostu włosa składa się z trzech faz:

  • Anagen, czyli okres intensywnego wzrostu włosa.
  • Katagen następuje po anagenie. Jest to okres, kiedy włos przechodzi w stan spoczynku. W trakcie katagenu cebulka włosowa obumiera.
  • Telogen jest to końcowa faza, w której włos przygotowany jest do wypadnięcia. Wraz z zakończeniem fazy telogenu mieszek włosowy automatycznie wchodzi w fazę anagenu i tym samym cały cykl rozpoczyna się od nowa

Fazy-wzrostu-włosa

Największą skuteczność laserowego usuwania owłosienia obserwuje się u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami. 

Co dzieje się z włosem po zabiegu epilacji laserem diodowym?

  1. W okresie od trzeciego do czternastego dnia po zabiegu epilacji, cebulka włosa powoli obumiera, w konsekwencji czego włos wypada. W kolejnych tygodniach włos odrasta bardzo nierównomiernie. Jest zredukowany o ok. 15-20% i ma o wiele delikatniejszą strukturę.
  2. Po zakończeniu całej terapii laserowej szacowana skuteczność jest na poziomie 98,8%. Co oznacza, że pozostają tylko pojedyncze i bardzo delikatne włoski.
  3. Po upływie ok. 18 miesięcy włosy zaczynają delikatnie odrastać. Nie powrócą jednak do stanu sprzed laseroterapii. Jest to idealny moment do przeprowadzenia 1-2 zabiegów utrwalających, aby utrzymać osiągnięty efekt.
  4. Systematyczne kontynuowanie terapii (przestrzeganie terminów wizyt) jest warunkiem koniecznym, aby uzyskać i utrzymać spektakularne efekty.

Bardzo ważnym i komfortowym jest fakt, że pacjent zaraz po zabiegu może powrócić do normalnego trybu życia, ponieważ laseroterapia nie wymaga okresu rekonwalescencji.

laser andzela4