Masaż Klasyczny

Masaż Klasyczny
Masaż Klasyczny

Uwzględnia się  kierunek do węzłów  chłonnych.  W celu rozluźnienia masaż jest wykonywany w poz. leżąc na plecach, na boku i na brzuchu lub w poz. siedzącej przy masażu klatki  piersiowej i kończyn górnych.

Masaż wykonywany na całym ciele delikatnie nazywamy masażem relaksacyjnym. W tym rodzaju działania nie są stosowane chwyty uzupełniające i wspomagające. Wykonujemy w kolejności :  grzbiet, kończyny dolne, brzuch, klatka piersiowa  i  kończyny górne. Powinien trwać około 1 godziny.

Masaż wykonywany w obrębie jednego segmentu nazywamy odcinkowym i powinien trwać około 12 minut. Masaż odcinkowy jest stosowany najczęściej jako zabieg leczniczy.

Masaż klasyczny nie może być bolesny a siła bodźca dostosowana jest indywidualnie. Najsilniejsze bodźce stosujemy między 18-35 rokiem życia szczególnie u sportowców i ludzi pracujących fizycznie. U dzieci i osób starszych masujemy delikatniej.

Po pierwszym masażu mogą wystąpić bóle mięśniowe i trzeba o tym poinformować pacjenta. Masaż jest wykonywany w seriach 10-15 zabiegów. W ostrych stanach chorobowych masaż zalecany  jest codziennie, a w przewlekłych co 2 dzień. W masażu odchudzającym około 3x w tygodniu ( po upływie 3-4 tyg. następna seria).

Po dobrze wykonanym masażu powinno być uczucie ulgi i odprężenia.