Mezoterapia igłowa twarzy

Chcesz wyglądać lepiej, a jednocześnie zależy Ci, aby zmiany w Twoim wyglądzie nie były zbyt widoczne? Polecamy mezoterapię. To zabieg, który szybko poprawi kondycję skóry, jej napięcie i jędrność, a efekt będzie bardzo naturalny.

Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa znana jest od ponad 30 lat. Jest to tak naprawdę technika wykonywania zabiegu polegająca na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę niewielkich dawek preparatu. W zależności od rodzaju użytej substancji i miejsca jej podania, można uzyskać różne pożądane efekty. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest mezoterapia z użyciem preparatów anti-aging. Jest to zabieg, który w sposób sprawdzony i niezbyt inwazyjny potrafi poprawić jędrność skóry i jej nawilżenie. Poleca się go zarówno osobom, które zauważyły u siebie pierwsze objawy starzenia się skóry, jak i tym, u których proces ten jest już bardziej zaawansowany. Zabiegi można wykonywać miejscowo, np. tylko na okolicę oczu lub kompleksowo, na całą twarz, dekolt, szyję lub dłonie. Na rynku jest wiele gotowych preparatów o różnych zastosowaniach. Głównym składnikiem większości jest kwas hialuronowy, któremu towarzyszyć mogą m.in.: witaminy, glicerol czy antyoksydanty. Mezoterapia daje najlepsze efekty, jeśli wykona się serię kilku zabiegów powtarzanych przez około 2-4 miesiące. Aby podtrzymać rezultaty, 2-3 razy w roku warto poddawać się zabiegom „przypominającym”. Co ważne, niezależnie od składu preparatu, już same iniekcje stymulują fibroblasty znajdujące się w skórze do szybszej produkcji kolagenu.

PRZED ZABIEGIEM:

Dwa dni przed zabiegiem powstrzymaj się od przyjmowania leków obniżających krzepliwość krwi np. aspiryny, ponieważ zwiększają ryzyko wystąpienia siniaczków. Jeśli Twoja skóra jest szczególnie podatna na zasinienia poinformuj o tym osobę wykonującą zabieg. Zwykle w takich sytuacjach zaleca się smarowanie skóry kilka dni przed zabiegiem maścią z witaminą K. Gdy masz skłonność do opryszczki, zarówno przed zabiegiem, jak i po zabiegu zażywaj Heviran.

ZABIEG:

Jego pierwszy etap to oczyszczenie skóry, a następnie miejscowe znieczulenie obszaru poddawanego zabiegowi (np. kremem Emla lub maścią tetrakainową). Po upływie około 40 minut przystępuje się do podania preparatu.

PO ZABIEGU:

Bezpośrednio po nim skóra jest zaczerwieniona i delikatnie obrzęknięta. Mogą być też widoczne drobne grudki, przypominające zatopione pod skórą kropelki wody. Wchłoną się one następnego dnia. Jeżeli po mezoterapii powstają ewentualne siniaczki , widać je zaraz po zabiegu.

EFEKT:

Pozytywne zmiany zauważysz tuż po zabiegu. Jednak pełna efekty mezoterapii widoczne będą po upływie około tygodnia. Zabieg jest najskuteczniejszy, jeśli wykonuje się go w seriach (ilość zabiegów zależy od rodzaju preparatu i indywidualnych potrzeb). Najlepiej też powtarzać go co 4-6 miesięcy.

CZAS: 15-20 minut (plus czas znieczulenia)

CENA: zależy od rodzaju preparatu i jego ilości.

PRZECIWWSKAZANIA

– alergia na którąkolwiek z substancji zawartych w preparacie
– ciąża i okres karmienia piersią
– czynne infekcje
– aktywna opryszczka
– choroby autoimmunologiczne
– skóra źle tolerująca iniekcje (bardzo płytko unaczyniona lub ze skłonnością do powstawania bliznowców)
– terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi

NIE TYLKO NA TWARZ

Mezoterapia to technika, która stosowana jest na różnych partiach ciała. Poprzez iniekcje, preparaty mogą być podawane w skórę głowy, na brzuch, okolicę ramion, uda lub pośladki. Odpowiednio dobrany koktajl składników potrafi ujędrnić skórę, zniwelować cellulit, zadziałać wspomagająco w terapii łysienia.