Najlepszy sposób na rozstępy – Radiofrekwencja Frakcyjna Mikroigłowa

Radiofrekwencja Frakcyjna Mikroigłowa

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem na powstające na skórze rozstępy są zabiegi Radiofrekwencji Frakcyjnej Mikroigłowej.  Rozstępy, to fragmenty skóry, które uległy rozerwaniu, uszkodzenie dotyczy głównie włókien kolagenowych i elastyny, radiofrekwencja frakcyjna ma za zadanie odbudowę uszkodzonych wiązań kolagenowych.

Na zdjęciu powyżej, mają Państwo przypadek rozstępów kilkunastoletnich i silnego zwiotczenia skóry po ciąży blizniaczej, na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, iż jest to przypadek chirurgiczny, a tymczasem udaje nam się osiągnąć zadowalający efekt już po 2 sesji  Radiofrekwencji (zdjęcie wykonane jest tuż przed 3 zabiegiem)

 Zabieg Radiofrekwencji polega na nakłuwaniu skóry i jednoczesnym jej podgrzewaniu. Urządzenie ma głowicę zakończoną igiełkami, które wbija się w skórę na głębokość do 3,5 mm. W momencie wkłucia emitowana jest wiązka fal radiowych, które ogrzewają skórę na całej długości igieł. To daje silny bodziec stymulujący fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny.

Rozstępy to rozerwana skóra. We wczesnym etapie  organizm sam próbuje sobie poradzić z urazem, ale ubytki są zbyt duże i rozstępy przechodzą w stadium zanikowe. W zabiegach usuwających rozstępy chodzi więc o to, aby odbudować te ubytki tkanki. Trudność polega na tym, że wymaga to takiej stymulacji resztek włókien kolagenowych, by były one zdolne odbudować braki.

Skuteczność metody sprawia  że  rozstępy przestają być problemem. To oczywiście wymaga czasu i kilku zabiegów wykonywanych w comiesięcznych odstępach czasu . Zdarza się jednak, że wystarczą i jeden, dwa zabiegi, gdy rozstępy są świeże i mają nie więcej niż trzy miesiące. I to jest uniwersalna zasada – im szybciej zajmiemy się problemem, tym łatwiej go rozwiązać. Cała reszta jest uzależniona od tak wielu czynników: od tego, jak głębokie i szerokie są rozstępy, od wieku pacjenta, od trybu życia, jaki prowadzi, etc. Efektem dodatkowym  zabiegów jest ujędrnienie skóry, co jest szczególnie ważne dla kobiet po ciąży.

 

Najlepszy sposób na rozstępy – Radiofrekwencja Frakcyjna Mikroigłowa